Vítame Vás na stránkach spoločnosti Sport-Bike, ktorá má sídlo v Hliníku nad Váhom okr. Bytča a  ktorá sa zaoberá predajom a servisom bicyklov a servisom odpružených vidlíc a tlmičov. Spoločnosť Sport-Bike bola založená v roku 2012 v Hliníku nad Váhom okr. Bytča, ale príbeh spoločnosti začal vznikať oveľa skôr a to v roku 2000 v malej garáži, kde majiteľ firmy začal s vypletaním a s centrovaním kolies.

Postupom času pribúdalo viac požiadaviek aj na servis bicyklov. Nárast spokojných zákazníkov nás len utvrdil v tom, že naša práca ma zmysel a začali sme sa viac venovať servisu bicyklov. Začali sme sa zúčastňovať školení ohľadom servisu bicyklov a vypletaniu a centrovaniu kolies. Na týchto školeniach sme nezískavali len skúsenosti v oblasti servisu bicyklov, ale aj bohaté skúsenosti v oblasti starostlivosti o zákazníka. Uvedomili sme si, že existuje priestor na skvalitnenie služieb a ich poskytovanie na vyššej úrovni.

V roku sme preto 2012 začali s výstavbou nových vlastných priestorov.  Výsledkom bola nová kamenná predajňa, ktorá bola dokončená v roku 2014. V tom istom roku sme sa stali predajcom bicyklov značky TREK. Kvôli skvalitneniu servisu bicyklov sme začali používať náradie značky PARK TOOL, ktorá je jedna z najlepších značiek cyklo náradia, čo sa týka nie len kvality materiálu ale aj precízneho prepracovania spôsobu používania, nakoľko dnešné značkové komponenty sú oveľa drahšie a preto je na mieste používať aj kvalitné náradie na servis bicykla, kde nehrozí poškodenie drahého komponentu.

S nástupom používania odpružených vidlíc a tlmičov na bicykli pribudol ďalší servisný úkon a to servis odpružených vidlíc a tlmičov. Pravidelný servis je veľmi dôležitý pre správnu funkčnosť odpruženej vidlice a tlmiča a tým aj lepších jazdných vlastností. Preto sme začali postupne aj so servisom odpružených vidlíc a tlmičov. Po štyroch rokoch učenia a získavania skúseností so servisom odpružených vidlíc a tlmičov sme sa v roku 2018  stali oficiálnym ROCK SHOX servisným centrom na Slovensku.

Pri našej práci, kladieme dôraz na rýchlosť a hlavne kvalitu servisu a preto používame kvalitné náradie a originálne náhradne diely.